צמחיה מלאכותית

גם אם כיום ניתן לראות צמח מלאכותי כמעט בכל משרד או בית, צמחיה מלאכותית הינה למעשה תוצר של תעשיית קישוטי חג המולד שמקורה ביפן. בתחילה, הייצור היה מוגבל במעט מבחינת החומרים והאותנטיות שלהם, אך בזכות התקדמות הטכנולוגיה וניסויים רבים, זכתה הצמחיה המלאכותית למגוון חידושים אשר העניקו לה מראה מרענן ואמיתי ביותר.

ההיסטוריה של הצמחיה המלאכותית

כבר לפני 1,500 שנה, הופיעו הצמחים המלאכותיים כדמוי פרחים וקישט את המזבח בזמן קיום טקסי הפולחן ביפן השינטית והבודהיסטית. כיום התחום התפתח והתרחב, וצמחיה מלאכותית הפכה חלק אינטגרלי מתכנון החללים הפנימייים והחיצוניים.

התפתחות התחום

פרחים וצמחים מלאכותיים התפתחו כאמור מתוך התרבות היפנית. בתחילה יוצרו פרחים מלאכותיים מבד המשי היוקרתי בעבודות אמנות שנעשו בעבודת יד ידי אומן.

במשך השנים, כאשר חלה התפתחות בתעשיית הטקסטיל, יוצרו הצמחים בתהליכים תעשייתיים על ידי מכונות שונות והפכו לאביזר חובה אופנתי בתחום העיצוב.

מהקונצנזוס של שימוש בפרחי משי בתחומי האופנה בפרט, ועיצוב בכלל , החלה להתפתח תעשיית הצמחייה המלאכותית, אשר יוצרה תחילה מחומרים סינטטיים פלסטיים ולימים גם מפולימרים.

צמחים מלאכותיים פשוטים וקטני מימדים היוו את תחילת השימוש בצמחיה מלאכותית  כאשר "נשתלו" בכלי נוי שונים על מנת לשוות להם מראה טבעי. בהמשך, החלו היצרנים לכוון לחיקוי לצמחים שונים ומגוונים ,באמצעות צמחים מחומרים שונים כגון בדים גדולים במיוחד המתנשאים לגובה רב, עד שהגיעו לייצור עצים מלאכותיים.

תחום הצמחיה המלאכותית התבסס במהרה והפך לאופציה ראויה, שימושית וחסכונית בעיצוב הבית. מאז ומעולם שמשה הצמחייה הטבעית, כחלק בלתי נפרד מתרבות עיצוב הפנים לאווירה ואסתטיקה, כחלק מהנוף הטבעי והחיוני שכל מעצב מנסה לשוות לחלל שאותו הוא מעצב.

תחום הצמחייה המלאכותית התפתח בסוף המאה לרמת אותנטיות מושלמת, בייצור משולב של גזעים טבעיים ועלווה מלאכותית או חנוטה, כלומר עצים חנוטים.

שימושי הצמחיה המלאכותית

תחום עיצוב החללים הינו תחום רחב ובעל משמעות רבה, בייחוד כאשר מדובר במוסדות או מבני ציבור אשר מבקשים לשפר את מראה החלל וליצור מקום חי ומרענן. את זאת ניתן ליצור בעזרת הוספת צמחיה אשר מעניקה חיוניות רבה לחלל המבוקש..צמחיה מלאכותית מהווה יתרון מובהק בכך שהיא זולה יותר, עמידה יותר וקלה לתחזוקה.

הצמחיה המלאכותית הפכה בשנים האחרונות להיות תחליף ראוי לצמחיה הטבעית, וזאת משום שיותר ויותר מוסדות, משרדים, חברות ובניינים משותפים מעונינים לקשט ולעצב את החללים הפנימיים שלהם באמצעות צמחיה מלאכותית שלא דורשת מהם טיפול והשקעה יקרה של זמן או כסף, זאת בניגוד לטיפול בצמחים ביתיים.

קיימות חברות רבות בשוק אשר מתמחות בייבוא, עיצוב והתקנה של צמחיה מלאכותית, אשר מציעות ללקוח אפשרויות עיצוב וקישוט של כל חלל, בין אם זה משרד או בניין. מלבד זאת, ניתן למצוא צמחים מלאכותיים גם במשתלות מסוימות.

יתרונות הצמחיה המלאכותית

ישנם יתרונות רבים בשילוב של צמחיה מלאכותית במרחב הביתי:

  • אין צורך בהשקיה, אחזקה שוטפת או בטיפול אחר בצמחיה. כמו כן, מלבד מחיר הקנייה הראשוני, אין השקעה כספית ממושכת.
  • צמחיה מלאכותית מחזיקה מעמד במשך שנים, ואינה תלויה בשינוי מזג אוויר.
  • צמחיה זו אינה זקוקה לאור, חום או אוויר, ואינה נפגעת מתנאי יובש או לחות.
  • צמחיה מלאכותית אינה מלכלכת את הבית, או נפגעת בעקבות חרקים ומזיקים, הגומרים לקמילת צמחים אמיתיים.
  • צמח מלאכותי הינו נייד, וניתן להעבירו ממקום למקום בקלות רבה מאשר צמחיה אמיתית.

הפוסט הזה פורסם בתאריך מאמרים מומלצים, פרחים. קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים