משתלת גינקו

משתלת גינקו הוקמה לפני כ-4 שנים במושב שדמות דבורה, מקים המשתלה ובן המושב, נעם סופר, למד את תחום השתלנות במשתלת ריבוי וגידול של זיתים ושקדים במושב כאשר תמיד היה בו הדחף והידיעה שלצד צמחי נוי נפוצים הוא חייב ליצור גם צמחים ייחודיים וחדשניים שאינם נפוצים בשוק הנוי בישראל. מכאן נולד המוצר הייחודי אותו פיתח: שיח על גזע גבוה כעץ קטן.

משתלת גינקו הינה הראשונה מסוגה בארץ המתמחה בייצור וגידול שיח על גזע גבוה כעץ קטן, מדובר בשיח אשר במשך מספר שנים מעצבים אותו בשיטה מיוחדת כך שיהפוך לעץ קטן.

פיתוח חדשני זה נותן פיתרון לצורך גנני אדריכלי לגיוון בעצים קטנים הן בגן הפרטי והן בגינון הציבורי.

בגינון הפרטי ובגינות קטנות בפרט יתרונותיו של עץ קטן הוא ביצירת גיוון של מספר עצים קטנים בעלי מופעי עלווה שונים, פריחה ופירות דקורטיביים, במקום או בנוסף לעצים גדולים אשר "תופסים" שטח רב בגינה. מכיוון שהעצים הינם קטנים גם נשורת העלים והפירות נמוכה יותר לעומת עצים גדולים.

בגינון הציבורי היתרון המרכזי הינו שאין צורך בגיזומי נוף בגובה ולפיכך ניתן לשתול עצים אלו גם תחת קווי חשמל וישנו חיסכון ברשויות בעבודות גיזום אלו.

בין נבחרת השיחים על גזע של גינקו תוכלו למצוא: אוג מכחיל, הטרומליס קטלבי, פיטספורום יפני, קורדיה בויסרי, המליה, ועוד…

בנוסף לחדשנות בתחום העץ הקטן, המשתלה מעשירה מגוון צמחים בפטריית המיקוריזה אשר מחזקת אותם משמעותית, משפרת את גידולם במשתלה ובהמשך בשטח ומאפשרת גם חיסכון משמעותי של כ- 20% מתצרוכת המים. לפטרייה ולצמח חיי שיתוף הנקראים סימביוזה.

הפטרייה לוקחת מהצמח סוכרים אשר חיוניים להתפתחותה ומאפשרת בתמורה לצמח לקלוט ולנצל בצורה טובה יותר חנקן, זרחן, אשלגן, מיקרואלמנטים וכמובן מים. מיקוריזה זו נקראת אנדו מיקוריזה – פטרייה אשר חודרת לשורש הצמח ומתחברת אליו, ניתן לראותה אך ורק תחת מיקרוסקופ.

ישנן מיקוריזות חוץ שורשיות הנקראות אקטומיקוריזה כדוגמת פטריית הכמהין שגדלה גם היא על מספר צמחים כגון אלונים מסויימים ואותה ניתן לראות בעין.

בנוסף מייצרת המשתלה עצים נוספים אשר אינם נפוצים בשוק הנוי בישראל, מפתחת שיטות ריבוי למגוון צמחים קשיי השרשה, וכן סטרטרים לפי הזמנות למגוון צמחים.

משתלת גינקו שמה דגש רב על איכות מוצריה ומשקיעה משאבים רבים בכדי לשמור על סטנדרטים גבוהים ביותר.

לפרטים נוספים:

טלפון: 050-5283667

אתר: www.ginko.co.il

מייל: ginkgo.nursery@gmail.com


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים