תאורת גן

עיצוב תאורה – הוספת מראה קסום לגינה

הגינה היא אחד ממקומות הבילוי הנפוצים והמועדפים על תושבי ישראל: מזג האוויר מאפשר זאת, ואף מעודד זאת, כמעט לאורך כל השנה.
הגינה היא המקום בו אנו אוהבים לשבת לארוחות משפחתיות ולארח חברים, היא יכולה להיות קטנה ואינטימית או גדולה ובעלת הרבה פרטים ואטרקציות, אבל תוספת תאורת גן נותנת לנו להשתמש בכל גינה לכל מטרה גם בשעות החשיכה ובנוסף, מקנה לגינה שלנו מראה קסום ומרהיב עם מגוון אורות שונים במיקומים ספציפיים.

תכנון תאורת גן

תכנון תאורת גינה הוא חלק מעיצוב גינות. תאורת גינה מצריכה תכנון מוקדם, גם של מיקום בתאורות השונות וגם של בחירת אמצעי התאורה וכמובן הכנת התשתית אם יש צורך. חשוב לבצע תכנון מדויק של מיקום גופי התאורה בהתאם לאזורים שרוצים להאיר מבחינה פרקטית של שימוש בהם, נניח של דק או פרגולה בה יושבים לארוחות ואירוח או הארת אזור הבריכה בלילה. תכנון נוסף שנדרשים אליו, הוא של נקודות ומוקדי עניין ספציפיים בגינה שרוצים להדגיש, למשל מזרקת גינה, בריכת נוי או מסלעה יפה.

תכנון גופי התאורה הוא גם חלק בלתי נפרד מתאורת גן, בהתאם לצרכי התאורה יש לבחור גופי תאורה מתאימים. להארת אזורי ישיבה או אזורים שנעשה בהם שימוש יש להשתמש בתאורת גן חזקה שמספקת מספיק אור לצרכים, אך שמירה שלא לסנוור את הנוכחים בגינה.

באשר להדגשת נקודות בגינה, סימון שבילים בגינה ומטרות שיותר פונות לאספקט הקישוטי של תאורת גן, יש להשתמש בגופי תאורה חלשים ודקורטיביים יותר – למשל מנורות יתד סולריות או מנורות סלעים סולריות שאינן מצריכות תשתית חשמל.

בהתאם לשני שלבי התכנון שהוזכרו, יש לבחון ולתכנן העברת תשתית חשמל אל נקודות התאורה, כמובן שננסה להימנע ככל האפשר חפירות ומתיחת כבלים מיותרים אם ישנו פיתרון אסטטי ופשוט יותר כמו מנורות סולריות או מופעלות סוללה. אם יש צורך בתשתית חשמל למנורות או זרקורים שונים אז חשוב להיעזר באיש מקצוע ולא לבצע עבודות חשמל לבדכם.

עיצוב תאורת גן

אפילו אם החלטתם לבדכם מה אתם רוצים להאיר בגינה ומה חשוב להאיר בצורה חזקה או רק בצורה דקורטיבית, עיצוב תאורת גן מקצועי ישווה לגינה שלכם מראה מרהיב וטבעי שידגיש את הנקודות החיוביות של הגינה ויאיר את האזורים השימושיים בצורה הטובה והכי פחות מפריעה.

בחירת המיקום המתאים ביותר להארת צמחיה, מסלעות או מזרקות בגינה מצריכה ידע מבחינת עיצוב תאורת גינה והתנהגות אור בכלל. נותני שירות עיצוב תאורת גן יידעו באילו צבעים להשתמש, מה עוצמת האור המתאימה ומה זוויות התאורה האופטימאליות.

באילו מנורות לבחור?

וכמובן שגם עיצוב גופי התאורה חשוב, קיים מגוון עצום של גופי תאורה רגילים, סולריים ומופעלי סוללות בשוק ורצוי לבחור גוף תאורה שמתאים לעיצוב הכללי של הגינה. אם נשים מנורת סלע סולרית שחורה בתוך מסלעה בהירה, הדבר יגרע מהעיצוב – כמובן, זו דוגמא קיצונית אך מטרתה להמחיש את החשיבות של עיצוב תאורת גן מקצועי ואיכותי.

התוצאה הסופית של הוספת תאורת גינה

לאחר ביצוע כל השלבים, הגינה שלנו מוארת בצורה מושלמת, אזורי הישיבה והפעילות מוארים ונוחים לשימוש בלילה, שבילי הגינה מוארים במנורות סולאריות קטנות ואלגנטיות, הצמחייה שלנו מוארת מזוויות מיוחדות להדגשת הגינה וליצירת משחקי אור וצל מרהיבים. באופן כללי ניתן לומר שהגינה מוארת בכל המובנים ונעימה ביותר. תאורת גן היא גם פרקטית לצרכי שימוש בגינה וגם מדגישה נקודות יפות בגינה ומעשירה אותה מבחינה אסטטית.

לכל גינה עיצוב תאורת גן שמתאים לה ביותר, האפשרויות רבות וניתן מענה מקצועי וייחודי לכל טעם אישי, העדפה, תקציב ולכל צרכי התאורה האפשריים. בדרך כלל ניתו למצוא גופי תאורה ואביזרים נלווים בחנויות תאורה מקצועיות, משתלות, רשתות חנויות "הכל-לבית" ועוד.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים