דקורציה לגינה

פרחגינה איננה רק אוסף של כמה צמחים, פרחים, מדשאה ומקום לשבת בו לארוחה משפחתית. יש לדאוג גם לעיצוב הגינה באופן מרשים ופונקציונאלי, אשר ינצל את תנאי השטח על הצד בטוב ביותר.

דקורציה לגינות כוללת בתוכה את כל מרכיבי הגינה שנועדו לקשט אותה ולהפוך אותה לשימושית ונוחה. לא מדובר על בחירת הצמחייה במקרה זה, למרות שכמובן שגם משימה זו מצריכה מחשבה דקורטיבית, אלא על בניית הגינה עצמה מבחינת העיצוב הכללי שלה ובחירת הקישוטים ומוקדי העניין שבה.

קיימות המון אפשרויות של עיצוב ושל דקורציה לגינה משום שלכל גינה מאפיינים שונים של תנאי השטח, גודל הגינה, סוג צמחייה וכמובן משום השוני באופי ובטעם האישי של בעלי הגינה.

שרטוט שבילים בגינה

גינות מכילות שבילים מכל מיני סוגים. גינה קטנה תכיל אולי רק שביל גישה אליה מן הבית וחזרה אליו. גינות גדולות יותר, לעומת זאת, יכולות כבר להכיל מספר שבילים לתנועה בתוך הגינה או אל מקומות שונים ברחבי חצר הבית (מחסן, בריכה ועוד).

שרטוט השבילים כולל את המתווה שלהם (מאיזו נקודה לאיזו נקודה), ההרכב שלהם (האם כשביל עפר, שביל סלול, או מרוצף), הפרטים הנלווים (האם להצמיד לשביל צמחייה מיוחדת, איזו תאורה נדרשת להארתו וכו').

הצבת פסלים בגינה

אחת הדרכים היותר פופולריות לרתום דקורציה לגינה, הינה הצבת פסלים שונים במתחם הגינה.

במקרה זה לא ממש משנה אם הגינה קטנה או גדולה מאוד, שכן בכל גינה כמעט יש מקום לפחות לפסל אחד.  השונות תתבטא, מן הסתם, במימדי הפסל הנבחר. במשתלות ובחנויות שונות, קיימים פסלים שונים שמתאימים לכל טעם אישי ולכל תקציב, וכך, גם מי ששגעון עיצוב הגינות אינו בוער בו, יכול למצוא את הפסל שימצא חן בעיניו ויתאים לגינתו.

הפסלים יכולים להיות פסלים אומנותיים ומופשטים יותר וגם פסלים פשוטים יותר בדמות חיות או צמחים. בגינות הגדולות והמושקעות יותר ניתן ממש לחזות באומנות מקורית לשמה, ולראות כי בעליהן משתמשים בגינה כבמקום נוסף להעשרת עולמם התרבותי. בגינות פרטיות קטנות יותר, גם אם לא בוחרים בכיוון הפיסולי-אומנותי, הצבת פסלונים של גמדי גינה צבעוניים או חיות יוכלו לבצע את המשימה של שיפור מראה הגינה והבית.

מזרקות לגינה

פריט דקורציה לגינות שמעשיר מאוד כל גינה הוא מזרקות גינה, אלו מגיעות במגוון גדלים ורמות מורכבות. ניתן כמובן לשלב בין פסל יפה למזרקת מים לגינה ליצירת מראה קלאסי קסום של גן אירופאי, או להוסיף לבריכת המזרקה כמה צמחי מים. קיימות מזרקות קטנות שניתן לבנות במיוחד או לשלב כמוצר מוכן במסלעות שונות ליצירת מראה יפה ומרגיע של מפל מים קטן. קיימות גם מזרקות עצמאיות גדולות שמציעות כמה אפשרויות של התזת מים ואלו מצריכות משאבות, פילטרים, ניקוזים ושאר מערכות מורכבות וגדולות יותר.

כמו בכל תחום, ובמיוחד בתחומים שקשורים לעיצוב, המגוון גדול ורמות המחירים עולות בהתאם לגודל ואיכות החומרים, אך אם אתם רוצים מזרקה לגינה, דעו כי תמיד יש אחת מתאימה לכל גינה וכל תקציב.

סלעים ייחודיים

דקורציה לגינות יכולה לשלב סלעי לקט ייחודיים ליצירת מסלעות או פינות חמד ברחבי הגינה. סלעי לקט אלו סלעים אותנטיים שנאספו מהטבע ולא יוצרו או עובדו במפעל, אלו סלעים עם מראה ייחודי ומיוחד שיהיה קיים רק בגינה שלכם. אפשר כמובן לשלב גם בסלעים אלו מזרקות או אלמנטים שונים של מים. מסלעה מסוגננת היטב, בשילוב מפל מים יכולה ללא ספק להוות את המיצג העיצובי המרכזי שלכם בגינה.

הגינה כמקום קסום לחזור אליו

השימוש בפריטי עיצוב ודקורציה לגינה מצטרף למגמה הנמשכת בקרב אנשים, של איכות חיים ושל אורח חיים בריא ומהנה – השקעה בגינות הפרטיות הולכת וצומחת מתוך רצון לייצר מקום קסום ושליו כחלק מהבית, שכיף לשהות בו ושרוצים לחזור אליו.

כאשר הגינה שלכם מעוצבת בקפידה, תחושו לא רק סיפוק כאשר יחמיאו לכם המבקרים, כי אם תהנו מגן העדן הפרטי שלכם, שעיצבתם בעצמכם ואשר על בריאותו ויופיו עליכם לשמור.


2 Responses to דקורציה לגינה

  1. פינגבאק: הגן היפני – עיצוב הגן היפני

  2. says: אוגוסט מרים

    איך מיתמודדים עם הנושע של חשמל ? להמיזרקות?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים