אדניות

אדניות לגינה – פתרונות גינון לכל שטח

אדניות לגינה הן פיתרון מצוין לגינון בכל תנאי שטח ולכל הגבלת שטח שהיא. אם יש לכם מרפסת קטנה או חלון שאתם רוצים לקשט בקצת צמחיה ירוקה, או שאתם גרים בבנין דירות ומרגישים שאין לכם מקום לכלום ובטח לא לגינה ירוקה ומרעננת, אדניות לגינה הן הדרך לקבל קצת ירוק בעיניים בבית, בדירה או בכל מקום שהוא.

מי צריך אדניות לגינה?

למעשה אדניות לגינה מתאימות לכל אחד, ללא קשר לגודל הגינה או סוג הצמחייה שרוצים לשתול, אדניות יכולות להיות יפות מאוד גם לגינות גדולות ורחבות ידיים בבית פרטי גדול, אם רוצים לשתול צמחי תבלין בקרבת המטבח למשל, גם למרפסת או פטיו גדולים של בית פרטי או דירת קרקע וגם למרפסות, גגות ודירות בקומות גבוהות בבנייני דירות גדולים.

בעצם, אדניות הן רבגוניות ומתאימות לכל גינה או שטח.

סוגי אדניות

אדניות פלסטיק לתלייה

אדניות יכולות להתאים גם לצרכים נקודתיים, שאינם תלויים בעיצוב הגינה כולה.

ישנן אדניות תלייה במגוון גדלים וסוגים, למשל אדניות פלסטיק לחלונות או אדניות תלייה לקישוט פרגולות. אם יש לכם חלון שאתם רוצים לקשט בקצת פרחים צבעוניים אז אדניות תלייה לחלונות הם התשובה שלכם, הן מעשירות את המראה של כל חלון, מהחלק הפנימי של הבית וגם החלק החיצוני.

רוצים גם לקשט את חלון המטבח וגם להחזיק צמחי תבלין טריים במקום נגיש ונוח? – אפשרות טובה היא תליית אדניות יפות על חלון המטבח, מצידו החיצוני כמובן, ושתילת התבלינים האהובים עליכם. כך גם תקבלו אספקת תבלינים טרייה וגם חלון רענן וריחני שיוסיף המון למטבח שלכם ולאוירת הבישול בו.

אם יש לכם פרגולת עץ חדשה שאתם רוצים להוסיף לה קצת חיות ורעננות, תלו כמה אדניות תלייה מהגג של הפרגולה או העמודים שלה ושימו בהן פרחים. המלצתנו – פרחי גרניום "נשפכים" לקבלת מראה יפה וצבעוני.

אדניות פלסטיק

אלו האדניות לגינה הנפוצות ביותר כנראה, מחירן זול יחסית והן מגיעות במגוון גדול של גדלים ועיצובים – החל מאדניות קטנות מאוד ועד אדניות פלסטיק גדולות מאוד המיועדות לצמחייה גדולה ועציצים. חשוב לוודא שהפלסטיק מאיכות טובה וחזק מספיק להחזיק תקופה מסוימת. במקרה זה, יש לשים לב לבלאי הנגרם מהשמש והחום האופייניים לישראל.

אדניות עץ

אלו אדניות לגינה עם עיצוב מרשים יותר במרבית המקרים מאשר אדניות פלסטיק. העיצוב שלהן מקנה לגינה אווירה כפרית וטבעית יותר מכל סוגי האדניות האחרים.

אדניות לגינה מעץ הן כבדות יותר ואיכותיות יותר וכפועל יוצא מזה גם יקרות יותר, אך ההשקעה משתלמת ונשמרת לאורך שנים וכמובן ניכרת ברמת העיצוב של הגינה שלכם.

בקניית אדניות מעץ חשוב לשים לב שנעשה שימוש בעץ איכותי ומטופל נגד רטיבות וריקבון, העץ צריך להיות מוקצע וצבוע בשכבות הגנה מתאימות. כמו כן, חשוב מאוד לוודא שבאדניות העץ שלכם יש ניקוז טוב ואיכותי ושחלקה הפנימי של האדנית מצופה למניעת רטיבות. ישנן אדניות איכותיות מאוד עם ניקוז מובנה וציפוי PVC או אדניות עץ פשוטות יותר שמצריכות טיפול או ציפוי עצמי.

אדניות עץ צריכות להיות מחוזקות, לרוב עם ברגים וזוויות מתכת לקבלת חוזק ועמידות, שכן אדניות עץ לרוב מכילות צמחייה גדולה וכבדה יותר ולכן צורכות יותר אדמה והן חייבות להיות חזקות במיוחד.

אדניות לגינה מחרס

אדניות חרס הן אופציה עיצובית טובה, שכן לרוב הן מעוצבות במגוון עיטורים. אלו אדניות כבדות וחזקות יותר מאדניות הפלסטיק אך הן יותר מתאימות לשטחים חיצוניים או מרפסות קרקע בגלל משקלן הגבוה יחסית. אדניות חרס הן עמידות אך יש לוודא שיש בהן ניקוז ולשמור עליהן מפני שברים חיצוניים.

ניתן למצוא מגוון של אדניות חרס ותושבות מיוחדות לעציצים בכל משתלה הקרובה לביתך.

ראו גם:

ריפוי באמצעות גינון


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים