זר פרחים

זר פרחיםמהו זר פרחים?

זר פרחים הוא אוסף של פרחים, עלים ועשבים המאוגדים יחד ומותאמים מבחינת הצורה, הגודל וכמובן הצבעים שלהם באופן דקורטיבי. הזרים נשזרים בטכניקות שונות ועיצובם מותאם לסוג האירוע וכן לדרישותיו של רוכש הזר.

סוגי זרי פרחים

זר פרחים עגול – זהו הזר הסטנדרטי שנמכר כיום בחנויות פרחים, משתלות, מרכולים, תחנות דלק ואף בצמתים. זהו הזר הנפוץ ביותר כזר הניתן במתנה. זר עגול מכיל מספר סוגי פרחים ועשבים ונעטף באריזה דקורטיבית העשוייה צלופן, בד, רשתות, קרפ ועוד.

זר פרחים מעוצב זר פרחים בו הדגש אינו על כמות הפרחים אלא על עיצובו. לרב הוא יעוצב בצורה מינימאליסטית ומחירו יהיה יקר יותר מהזר העגול.

סידור פרחים פרחים, עלים ועשבים הנשזרים על גבי ספוג ספוג במים ומעוצבים בצורה מסוימת. מחירו של סידור פרחים הינו לרוב גבוה יותר מזר פרחים רגיל וזאת בשל כמות הפרחים הרבה הנשזרת בספוג וכן כתלות בכלי בו נמצא הסידור.

זר כלהזהו זר הנשזר בצורה צפופה סביב ספוג לפרחים, כך שראשי הפרחים נושקים זה לזה והגבעולים נקשרים בצפיפות בסרט שצבעו תואם את גווני הזר. כיום זר הכלות הנפוץ ביותר הינו זר עשוי ורדים.

זר יום הולדתזר שצורתו כתר המיועד לראשו של חתן יום ההולדת. בעבר זר יום ההולדת הוכן באמצעות שזירה ביתית של פרחי גינה ובר על גבי תיל ברזל דק. כיום נפוץ יותר תחליף פרחים מלאכותיים מפלסטיק.

זרי אבל זרים הנשזרים בצורה עגולה כאשר הפרחים ננעצים בגלגל קש מלופף בניילון שחור. בזר האבל נהוג להשתמש בפרחי חרציות, גרברות וירק.

היכן ניתן לרכוש זר פרחים

זר פרחים ניתן לרכוש כיום כמעט בכל מקום: מרכולים, חנויות שירות בתחנות דלק, קיוסקים, משתלות ובדוכנים בצמתים. אך לרב מדובר בזרים העגולים והפשוטים יותר. זרים מעוצבים, זרי כלה, סידורי פרחים וזרי אבל ניתן לקנות בחנויות פרחים המתמחות בנושא. כיום ניתן לבצע רכישה של זרים באמצעות הרשת בחנויות פרחים מקוונות.

כיצד מתאימים זר לאירוע

תפקידם של זרי פרחים הוא העברת מסר למקבל. באמצעות הענקת זר פרחים ניתן להביע: סליחה, הערכה, אהבה, התנצלות, השתתפות בצער ועוד. מעניק הפרחים צריך להגדיר לעצמו היטב את מערכת היחסים בינו לבין מקבל הפרחים שכן לזרי פרחים משמעות נרחבת יותר מסתם אגד פרחים.

  • זר פרחים עגול/מעוצב ניתן להעניק כאות תודה, הוקרה, התנצלות וכו' בעיקר במערכות יחסים המבוססות על חברות, משפחתיות, היכרות מעמיקה וכו'.

חשוב להתאים את גווני הזר לאירוע. לאירועים שמחים ולהבעת תודה ניתן להעניק זר בעל צבעים חמים ושמחים (צהוב, כתוב, אדום וורוד). לאירועים ומצבים המביעים התנצלות, השתתפות בצער וכו' יש לבחור בזר בעל צבעים רגועים יותר כגון לבן, כחול או סגול. במקרה זה ניתן גם לבחור בורדים בצבע בורדו כהה במיוחד.

  • הענקת פרחים בודדים מיועדת למצבים בהם מדובר במערכת יחסים אינטימית בלבד.
  • אין צורך לבחור בזר שעלותו היא הגבוהה ביותר. כל מה שצריך לעשות הוא לבחור בסוג הפרחים האהוב על מקבל הזר, ובחירה זו תהפוך את הזר לאפקטיבי ומרשים הרבה יותר.
  • אם מקבל הזר חובב מתוקים פנקו אותו  עם זר מתוק, עשוי שוקולדים ודבקי מתיקה או עם זר פירות לפי הפירות האהובים עליו

בכדי להנות מיופיו של זר פרחים שקיבלתם, בקרו ברשימת טיפים לשמירה על זר פרחים אשר הכנו עבורכם


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים